1. Ducoder ne zaman kuruldu?
Ducoder resmi olarak Ağustos 2017’de kurulmuştur.

2. Derneğinizin bir cemaat veya parti ile bağlantısı var mıdır?
Kesinlikle yoktur. Tamamıyla gönüllü olarak farklı profesyonel hayatları olan bireyler tarafından kurulmuştur.

3. Derneğinizde gönüllü olarak çalışmak istiyorum. Size nasıl yardımcı olabilirim?
Gönüllü Başvuru Formu’nu doldurabilir ve gönüllü olarak çalışmalarımıza destek verebileceğiniz alanları belirtebilirsiniz.Yine info@ducoder.org’a mail atarak gönüllü çalışmalarımız hakkında bilgi alabilir, bizimle irtibata geçebilirsiniz. Gönüllü başvuru formu için tıklayınız.

4. Ducoder faaliyetlerinden haberdar olmak istiyorum. Bunun için ne yapmam gerekli?
Derneğimizin faaliyetlerini www.ducoder.org sitesinden veya sosyal medya hesaplarımızdan (Facebook, Twitter ve Instagram) takip ederek bilgi alabilirsiniz. E-Mail listemize kaydolmak için tıklayınız.

5. Neden yurt dışındaki çocukların ihtiyaçlarına yönelik çalışıyorsunuz?
Çoğu ülkelerin yoksulluk kavramları aynı anlamı taşımıyor. Afrika’daki yokluk suyun olmaması ya da yiyecek yemeğin olmaması anlamına geliyor. Türkiye ise istatistiklere bakıldığında bu konular söz konusu olduğunda diğer Orta Asya ve Afrika ülkelerine kıyasla daha iyi durumdadır. Dünya Çocukları Derneği’nin amacı çocuklar için olabildiğince yeme/içme ya da psikolojik anlamda eşit bir ortam sağlamak. Bu yüzden diğer ülkelerde ki dezavantajlı çocuklar da bizim için büyük önem taşıyor.

6. Destekçileriniz yaptıkları bağışların nasıl kullanıldığını biliyorlar mı?
Destekçilerimize her ay düzenli olarak neler yaptığımıza ve neler yapacağımıza dair bilgilendirme maili atıyoruz. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarımızda yapmakta olduğumuz projelerin görsellerini paylaşıyoruz.

7. İdari giderleriniz mevcut mu?
DUCODER’de şu anda herkes gönüllü olarak çalışıyor. Giderimiz sadece seyahat edilecek yere olan yol ve otel masrafıdır. Bunu dışındaki her şeyi kendi imkanlarımızla karşılamaktayız.

8. Dışarıdan gelen çocuklarla ilgili projelere açık mısınız?
Evet. Biz çocukları çok seviyoruz ☺ amaç ve misyonumuza uygun her proje bizim için değerlidir. Farklı projesi olan ya da neleri nasıl yaptığımızı merak eden varsa onları aylık toplantılarımıza davet ediyoruz.

9. Yurt dışında gerçekleştirdiğiniz projeleri nereden buluyorsunuz?
Yurt dışında çalıştığımız hiç bir siyasi ya da dini bir bağlantısı olmayan bir acente var. Onlar bize gerçekten ihtiyaçta olan bölgeyi ve çocukları bulmamızda yardımcı oluyorlar. Bizde inceleyip, Türkiye’den topladığımız desteklerle onlara yardıma gidiyoruz.

10. Kaç kişisiniz?
Biz şimdilik 17 kişilik bir grubuz. Gerçekten çocukları seven, çalışmaktan zevk alan ve istekli olan herkese kapımız açık. Toplantılarımıza katılabilir, bizimle fikirleriniz paylaşabilirsiniz.