İlk olarak Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde başlattığımız projemiz BSİ’lerin (Birleştirilmiş Sınıf İlkokulları – tek odada ilkokul) çatı onarımını ve badana yapımını kapsamaktadır.
Urfa’daki BSİ sayısı 109 adettir. Bu okullarda 2100 öğrenci eğitim görmektedir. Çatıları iyi durumda olmayan sınıfların soba ile ısınmaları da yetersiz kaldığından, veliler çocuklarını okula gönderememekte, giden öğrenciler de verimli bir eğitim alamamaktadır.

Türkiye’nin her yerinden ihtiyacı olan bölgelere benzer şekilde hizmet götürme amacı ile oluşturmuş olduğumuz Eğitimde Çatın Olsun Projesi kapsamında pilot bölgemiz Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bugün itibari ile hedeflenen 11 okulumuzun tamirat, onarım, boya ve badana işlemleri tamamlanmıştır. 

Belirlenen tüm okulların çatı yapımı, tamirat ve onarım işlemlerinin bitmesi sonrası Eğitimde Çatın Olsun projemiz tüm Türkiye genelinde sıra ile seçilecek bölgelerde hayata geçirilmeye devam edecektir. Böylece okula gidemeyen çocukların da eğitim görmelerine olanak sağlanacak ve daha iyi şartlarda eğitim almaları, çocukların hayatlarına değer katacaktır. 

Ağılcık İlkokulu Sumaklı İlkokulu Otlu İlkokulu

 

Çanakçı İlkokulu Özenpınar İlkokulu Gözelek İlkokulu
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çocuklar üşümesin, çatıları olsun, hepsi okullu olsun.